Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie firmy Schneider

První firemní tabule Alberta Schneidera z roku 1924.

albert.jpg

Firma Schneider vyrábí kytary již čtyři generace. Rodinná tradice sahá do roku 1924 kdy první nástroje, především loutny a mandolíny, začal stavět Albert Schneider. Od roku 1930 stavěl hlavně kytary.

hugo.jpg

Mistr Hugo Schneider při práci.

   Dále předával veškerý svůj um synovi  Hugo Schneiderovi, který v letech 1936 až 1939 navštěvoval Státní odbornou školu výroby kytar a mandolín v Lubech. Po jejím ukončení vyráběl spolu se svým otcem kytary v domácí dílně. Po válce od roku 1946 ve výrobě kytar pokračoval. V roce 1961 složil v podniku Cremona Luby mistrovskou zkoušku a převzal vedení celého oddělení výroby koncertních kytar v tomto podniku. Od roku 1972 zhotovoval mistrovské kytary ve své domácí dílně. Kromě kytar a mandolín stavěl také theorby, loutny a vihuely.

jan.jpg

Jan Schneider starší.

   V roce 1964 vystudoval nástrojařskou školu v Lubech Jan Schneider, který začal pracovat v podniku Cremona v Lubech pod vedením svého otce mistra Huga Schneidera na výrobě koncertních kytar. Od roku 1983 stavěl  v domácí dílně se svým otcem kytary mistrovské. Jejich nástroje se vyznačovaly dokonalým provedením a nejlepší kvalitou zvuku, za což byli mnohokrát oceněni. V současné době staví nástroje se svým synem Janem Schneiderem mladším.

jan-jr.jpg

Jan Schneider mladší.

    V sortimentu  firmy  jsou  nejen mistrovské nástroje,  na které se firma zaměřuje především, ale i nástroje studentské. Vybrat si lze jak z klasických kytar španělského typu, tak westernových kytar, vše v celomasivním nebo polomasivním provedení.

   Pro zákazníky se zvláštními požadavky firma vyrábí kytary i na zakázku. Vždy však staví nástroj dle vlastní koncepce, která zaručuje nejen excelentní zvuk, ale také léty prověřenou kvalitní stavbu nástroje. Na kytary firmy Schneider hrají například kytaristé Jiří Jirmal, Lubomír Brabec, Jozef Zsapka, Luciano Tortorelli, Guitar Arte Trio  a  mnozí další.

 

Od roku 2014 máme novou firemní značku.

logo-handmade-guitars-l.jpg

 

 

Copyright ©2015 Schneider - Handmade Guitars